Kościół Boży w Chrystusie – jak wygląda nabożeństwo?

Kościół Boży w Chrystusie jest to wspólnota charyzmatyczna, której nauki przybyły do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Ma on charakter rodzinny, na spotkania przychodzą rodziny z dziećmi. Mają oni dużo dzieci. Kościół korzysta z wynajętych sal, jednak jest chętny na budowy domów spotkań. Spotkanie Kościoła Bożego w Chrystusie rozpoczyna się od wspólnego śpiewania pieśni religijnych. Jedna osoba gra na gitarze a reszta stoi albo siedzi i się przysłuchuje lub modli.

Zobacz również: Czy sekty są narzędziem szpiegów amerykańskich? Sekty jako narzędzie obcych służb wywiadowczych

Ludzie wykonują gesty rękoma, często mają zamknięte oczy. Pstrykają, klaszczą i udają że mówią innymi językami. Panuje pełna spontaniczność i pewnego rodzaju bałagan. Mamy podają soczki swoim dzieciom, dzieci sobie biegają, bawią się zabawkami.

Zobacz również: Psychomanipulacja w sekcie mormonów. Jak działa model Hassana? Mormoni w Polsce – psychomanipulacja i model Hassana

W treści tych piosenek pojawiają się teksty takie jak: „Jesteś wielki, potężny, jesteś ponad wszystko, do Ciebie należy świat, do Ciebie należy świat” albo „Jesteś święty, pełen mocy, Jesteś pełen chwały, tak potężny doskonały królu nasz” . Tych piosenek jest śpiewanych około pięć i trwa to dosyć długo. Każda osoba przeżywa ten fragment nabożeństwa na swój sposób. Występuje pstrykanie, tupanie nogą, gesty rękoma (dotykanie powietrza). Dookoła biegają dzieci i mamy się nimi zajmują, jeżeli w tym czasie nie modlą się.

Zobacz również: Jak wyglądają tajne obrzędy w mormońskiej świątyni. Świątynia mormonów w środku – ukryta kamera

Po zakończeniu pierwszej części spotkania ludzie łamią się chlebem (maca) i piją wino ze wspólnej szklanki. Następnie siadają w kółeczku i pastor prowadzi wykład. Grupa korzysta z Warszawskiego przekładu Pisma Świętego. Podczas wykładu głos zabiera głównie pastor – może 2 czy 3 zdania były powiedziane przez kogoś innego i to tylko wtedy kiedy pytanie było bezpośrednio skierowane. Przemówienie było na ten temat że wszyscy jesteśmy niedoskonali, że wolność polega na tym że nie udajemy i jesteśmy tym kim jesteśmy. Nie racja jest tym co nas łączy, ale relacja. Bliskość a nie dowodzenie naszych racji. Zranieni ludzie ranią innych. Wszyscy jesteśmy ciałem w Chrystusie. Kościół stanowią ludzie. Kilka razy było powiedziane również że charakter kościoła jest ekskluzywny. Relacje w Chrystusie są ekskluzywne. Po zakończeniu spotkania ludzie rozeszli się do domów. Całość trwała maksymalnie dwie godziny.

15 comments… add one
 • Ena cze 8, 2016, 6:31 pm

  Dość wybiórcze to info. Autorowi polecam podanie nazwy zboru, o którym pisze, bo wspólnoty są autonomiczne, więc nabożeństwa różnią się między sobą. Podobnie jak charakter i sposób funkcjonowania całej grupy.
  Warto też zaznaczyć, że KBWCH jest legalnie działającą denominacją, członkim Aliansu Ewangelicznego. Ma kilkadziesiąt wspólnot w całym kraju i liczbę członków porównywalną z Kościołem Baptystów.

 • LUKA lip 4, 2016, 6:07 pm

  Głupot większych nie czytałem.

  Aniza całej wspólnoty przez jedną osobę, która pewnie nie zna Słowa Bożego.
  Wystrzegajcie się takich stron i ludzi. Zanim się wypowiesz poznaj ludzi, wspólnotę, poznaj Słowo Boże a potem pisz, a z pewnością głupot nie będziesz pisać.

  Pozdrawiam

  • Mateusz gru 11, 2016, 11:11 pm

   Może i powyższy opis jest dość lakoniczny i nieprzekonujący. Jednak wpisy dotyczące Mormonów są zupełnie inne. Czytałem/oglądałem i polecam.

 • Norbert sty 14, 2017, 9:04 pm

  Takich bzdur to jeszcze w życiu nie czytałem. Autor tekstu to arogant, który nawet nie zadał sobie trudu poznania bliżej tej wspólnoty. żeby pisać o czymś to trzeba mieć o tym pojęcie

 • kociak cze 6, 2017, 12:42 pm

  słabe to, gdzie są jakiekolwiek wzmianki o tym co robią dziwnego, że są sektą?
  opisałeś tylko przebieg nabożeństwa, tylko na to Cię stać? nie zgłębiłeś tematu więc na jakiej podstawie wrzucasz ich do tego samego wora co Świadkowie i Mormoni?

  • psiak sie 19, 2017, 9:32 pm

   Tytuł tekstu zawiera pytanie „jak wygląda nabożeństwo?”. Myślę, że to dla tego autor nie napisał nic więcej.

 • name sie 19, 2017, 9:30 pm

  Dlaczego artykuł o chrześcijańskim nabożeństwie znalazł się na stronie poświęconej sektom? Chrześcijanie nie stanowią sekty. Oprócz tego tekst zawiera błędne informacje.

  • Honorata sty 30, 2019, 8:33 am

   Tak bo ta osoba nie ma jeszcze takiej wiary aby mogla zrozumiec taki sposób modlitwy bo to tez jest modlitwa tak uczył Jezus „gdzie zbierze sie troje w imie moje bede wśród was”.Uwazam ze kazda modlitwa ,ktora pozwala wzrastac w Chrystusie pomaga i umacnia wiare .Polecam kanał TBN POLSKA

 • Arek gru 29, 2017, 6:15 pm

  na jakiej podstawie określono tę wspólnotę jako niebezpieczną sektę? że dzieci biegają? że ludzie czytają biblie? że jest pastor a nie ksiądz? szczerze? o kant d… potłuc ten artykuł.

  • rafal777 wrz 9, 2019, 6:40 pm

   Mam podstawę tak myśleć jak jest w artykule, ponieważ mam znajomego, który tam należy. Zachowanie mojego znajomego jest takie uważa, że seks dla przyjemności jest złem, nie zajmował córką przez dziewczyna dostała sennych koszmarów , ponadto uważa, małżeństwo z kobietą, która np jest wdową jest grzechem ponieważ nie jest ona dziewicą. Ponadto znam osobę, która po odejściu od tej sekty musiała podjąć leczenie u psychoterapeuty. Już nie mówiąc o tzw „WYWROTKACH” do tyłu. Czy apostołowie robili fikołki do tyłu czy Chrystus tak nauczał, żeby wywracał się do tylu lub śmiać się bez opamiętania. ?
   Już nie mówiąc, że pastorzy ( niektórzy ) mówią że sex dla przyjemności jest grzechem, a sami korzystają z usług kobiet do towarzystwa.
   Wiem o tym mam książkę ,które napisały kobiety do towarzystwa autorka Ewa Egejska „CZARODZIEJKI COM ”
   Można ją znaleźć w necie na PDF. za darmo.
   Ja tu nie ma nic przeciwko seksowi dla przyjemności, ale mówiąc , że jest grzech, a potajemnie iść do prostytutki to dla mnie jest zwykła obłuda..

 • Aposata sie 10, 2018, 11:42 pm

  Ludzie kochani, wszędzie tylko widzicie diabła, a może przez nich działa Bóg….

 • w. lip 1, 2019, 8:22 pm

  Byłam na 1 nabożeństwie. Z grubsza pokrywa się to z opisem: uwielbienie, podczas którego panował planowany nieład, czytanie fragmentu/fragmentów Biblii, gadanie pastora. Na tamtym nabożeństwie czegoś na kształt Eucharystii nie było (ponoć tamten zbór „Eucharystię” „odprawia” raz w miesiącu).
  Nie mniej sam język i styl tego „artykułu” jest co najmniej bardzo kiepski. Jeśli wiarygodność tekstu oceniałabym na podstawie stylu, nie uwierzyłabym w ani jedno słowo.

 • Natalia lut 4, 2022, 8:12 pm

  Co za bzdury , sekciarzem jest chyba ten kto napisał ten post .

 • Kama lut 27, 2022, 11:59 am

  Opinia wybiórcza i brak elementarnej wiedzy oraz krótkowzroczność osoby niekompetentnej . Taka opinia to więcej szkody a żadnego pożytku dla nikogo

 • Ewa cze 3, 2023, 11:17 am

  Wspólnota ewangeliczna jakich wiele… nie ma tu nic co by wskazywało, że to sekta.

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij