Mormoni historia powstania sekty

Mormoni jest to związek wyznaniowy działający na całym świecie, w tym również na terenie Polski. Powstał on w 1820 roku w Stanach Zjednoczonych za sprawą objawienia które miało miejsce w lesie kiedy młody Józef Smith (założyciel sekty) modlił się w lesie. Ukazały mu się wtedy dwie postacie – Bóg Ojciec i Jezus Chrystus. Kazały mu założyć nową religię.

Zobacz również: Jak mormoni straszą prawnikami swoich wyznawców. Krytyka działań związanych ze znakami towarowymi w kościele mormonów

Po jakimś czasie Józef Smith za sprawą innego objawienia wykopał złote tablice na których zapisana była Księga Mormona – czyli jeszcze jedno świadectwo o Jezusie Chrystusie. Opisywała ona dzieje ludów zamieszkujących w dawnym czasie Kontynenty Amerykańskie. Z księgi tej dowiadujemy się że Jezus po zmartwychwstaniu obiawił się na kontynencie amerykańskim i tam nauczał zasad swojej wiary. Kościół ten upadł i został przywrócony za sprawą Józefa Smitha. Szybko znalazł grupę wyznawców i rozprzestrzenił się po Stanach Zjednoczonych a następnie po całym świecie.

1 comment… add one
  • Mateusz gru 11, 2016, 11:14 pm

    Myślę, że warto zaznaczyć w powyższym tekście, że podana przez Ciebie nazwa KJChŚwDO jest obecnie nazwą najsilniejszego odłamu mormonizmu, a nie oficjalną nazwą ruchu. Pozdrawiam.

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij