Mormoni – metody werbunku do sekty

Jeżeli na ulicy Polskich miast spotkamy ładnie ubranych i uśmiechniętych ludzi z czarnymi plakietkami zawierającymi ich nazwisko, możemy być pewni że są oni przedstawicielami Kościoła Mormonów. To mormońscy misjonarze, przyjechali oni do nas ze Stanów, gdzie uczyli się wcześniej języka polskiego. Często nie wykazują oni żadnych związków z Polską. Mają około 20 lat, a wyjazd na misję jest dla nich wielkim przywilejem. Jest on opłacany z ich własnych pieniędzy, trwa dwa lata i w tym czasie ci ludzie werbują nowych członków. Metody werbowania są takie jak:

 • Drzwi do drzwi – chodzenie od domu do domu podobnie jak Świadkowie Jehowy. Trafiamy na nich rzadziej i tylko w dużych miastach, ponieważ ich liczebność jest mniejsza, jednak taki sposób werbowania jest przez nich prowadzony.
 • Biała tablica – nauczanie na ulicy z białą tablicą na której jest napisane pytanie zadawane przechodzącym na ulicy ludziom, które ma na celu zaintrygowanie przechodniów i w efekcie zwerbowanie ich do kościoła
 • Rozmowy na ulicy – rozmowy z przypadkowymi ludźmi na ulicy – Mormoni chodzą dwójkami i rozmawiają z przypadkowymi ludźmi wręczając im ulotki.
 • Bezpłatne kursy angielskiego – prowadzone przez amerykanów kursy mają zachęcić ludzi do zainteresowania się kościołem. Zaczynają i kończą się modlitwą. 

Zobacz również: Jak mormońscy prawnicy ścigali swojego wyznawcę w Polsce! Władze mormonów z prorokiem na czele nie przestrzegają własnych zasad! Prawnicy mormońscy ścigali swojego wyznawcę – hipokryzja władz kościoła

Po zainteresowaniu się ich działalnością zachęcają oni do podania numeru telefonu i po podaniu takowego puszczają sygnał aby mieć ich numer (wymiana numerów telefonu). Umawiają się potem na spotkania i prowadzą lekcje według ustalonej formuły. Mężczyźni są nauczani przez mężczyzn, a kobiety przez kobiety, niezależnie od tego kogo poznaliśmy podczas pierwszego kontaktu na ulicy. Początkujący adept jest nauczany zasad wiary, lojalności wobec sekty, szczerości i uczciwości. Muszą być przeprowadzone wszystkie lekcje z ulotek, aby przyjąć chrzest. Spotkania misjonarze ustalają, notując je w specjalnych kalendarzykach. W tym kalendarzyku zawarte są też pytania które muszą zadać zainteresowanym przed dopuszczeniem ich do chrztu. Dotyczą one między innymi przestrzegania przykazań oraz posłuszeństwa wobec władz kościoła.

Zobacz również: Tajne instrukcje w kościele mormonów- co zawierają. Mormoni wewnętrzne instrukcje w sekcie

Misjonarze werbujący nowych członków stosują popularny model Hassana polegający na wywołaniu zwątpienia lub rozstroju nerwowego, a następnie nakreśleniu nowej tożsamości. Prowadzą oni również kursy rzucania palenia i inne formy aktywności pomagające zmienić dotychczasowe życie i związać się z sektą.

Warto jeszcze napisać, że misjonarze którzy bombardowali nas przyjaźnią podczas werbunku, po powrocie do USA całkowicie zmieniają swoje zachowanie. Standardem jest wtedy unikanie kontaktu, odpowiadanie po jednym zdaniu, wiadomości w stylu “nie mam teraz czasu”albo ,,haha muszę już iść” i brak reakcji przez następne kilka miesięcy. Widać kłamstwo i oszustwo w tej oferowanej nich “przyjaźni”. Sztuczna przyjaźń i fałszywi ludzie. Normalnie nawet jak nasi przyjaciele nie mają czasu, to sami z siebie się odezwą jak go znajdą, a nie na siłę unikają kontaktu. Jeżeli jednak ktoś jest naszym przyjacielem od pierwszego spotkania to możemy być pewni że to nie jest prawdziwa przyjaźń.

4 comments… add one
 • Elder Maj 31, 2017, 7:09 pm

  Ja jestem Misjonarzem Mormonskim i chcę się wypowiedzieć na ten temat
  I sprostać ten wpis bo nagina on prawdę o nas . 1. Nikt tutaj nikogo nie zmusza
  2.Nikomu nie stosujemy tzw modelu Hassana.
  3. Lekcje Angielskiego są całkowicie darmowe i nie zobowiązujące.
  4. Zawsze się modlimy przed np: lekcjami , posiłkiem itp ale w tym nie jest nic złego.
  5. Od człowieka każdego zależy czy poda numer swój telefonu

 • Ja Lut 1, 2019, 11:33 pm

  Mormoni…Nie wchodź z nimi w relacje ,uniknij rozczarowań.Ty zrobisz dla nich coś dobrego,oni po misji o tobie zapomną.
  Bzdury są wypisane w księdze Mormona!

 • Megs Lut 15, 2019, 11:04 am

  Czy możemy porozmawiać, bardzo proszę o kontakt jeśli miałeś z nimi kontakt, ja miałam niezbyt miłe doświadczenia

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij