Przygotowanie osoby zainteresowanej do chrztu mormońskiego

Jeżeli osoba jest zainteresowana członkowstwem, jest przygotowana do chrztu w sekcie zgodnie z ustalonymi schematami. Podczas nauczania przez misjonarzy sekta, stosując pranie mózgu dowiaduje się szczegółów z życia zainteresowanego. Misjonarze muszą również przeprowadzić z nim obowiązkowe lekcje przygotowujące.

Zobacz również: Jak władze mormonów łamią własne zasady wiary. Krytyka działań związanych ze znakami towarowymi w kościele mormonów

Zainteresowany oczekujący i przygotowujący się do chrztu powinien odbyć lekcję na temat przywrócenia Ewangelii, Słowa Mądrości, przykazań dotyczących czystości moralnej i dziesięciny. Przeprowadzany jest również wywiad składający się z szeregu pytań, które misjonarze, nie znający dobrze języka polskiego, mają zapisane na pierwszych stronach swoich kalendarzyków.

Kroki które trzeba spełnić aby przyjąć chrzest:

  • Pierwszym krokiem jest wiara. Misjonarze powtarzają wiele razy że oni wiedzą że ten kościół jest prawdziwy. Że modlili się o to czy to jest prawda i tak, to jest prawda. Pranie mózgu robią dopóki zainteresowany nie zacznie tak mówić razem z nimi.
  • Następnym krokiem jest pokuta za popełnione grzechy oraz próba naprawienia szkód wyrządzonych podczas czynienia zła. Misjonarze stosując sztuczki psychologiczne, udając przyjaciół, wypytują się o szczegóły życia. Stosują też wywiady które są zawarte na pierwszych stronach ich notesików. Faktycznie wszystkie dane są opracowywane przez nich po spotkaniach i przesyłane do baz danych w USA będących poza kontrolą ustawy o ochronie danych osobowych.

Zobacz również: Czy sekty są przykrywką do szpiegowskiej działalności USA? Sekty jako narzędzie obcych służb wywiadowczych

Według zasad sekty, najlepiej jest żeby zainteresowanego ochrzcił ktoś z lokalnej społeczności mormonów. Służy to wzmacnianiu więzi pomiędzy członkami. Nie jest zalecany chrzest przez misjonarza przygotowującego.

Wykorzystano zdjęcie p.t. „Chrzest mormoński” / Źródło: Wikipedia © Kolejregionalna; CC BY-SA 4.0

0 comments… add one

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij