Świątynia Ludu

Świątynia Ludu – sekta religijna, którą założył James Jones w 1956 w stanie Indianapolis w USA. Sekta została przeniesiona w 1965 do Kalifornii. W szczytowym okresie popularności do sekty należało około 30 tysięcy ludzi. Kościół dysponował majątkiem ok. 15 mln dolarów, a jej przywódca dla wyznawców tej religii stanowił bezwzględny autorytet. Sekta upadła pod koniec 1978 w wyniku zbiorowej śmierci ponad 900 osób w ośrodku sekty w Gujanie.

Świątynia Ludu

Świątynia Ludu zwana inaczej Świątynią Ludową należy do grupy sekt apokaliptycznych. Jej doktryna stanowi mieszankę protestantyzmu, komunizmu i bałwochwalczych kultów związanych z samą osobą guru. Jej założycielem był Jonez James znany bardziej jako Wielebny Jones lub Jim Jones. Urodził się w 1931 roku. O sobie mówił, że jest synem białego mężczyzny i Indianki. Twierdził również, [...]

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij