Mormoni wewnętrzne instrukcje w sekcie

Mormoni posiadają szereg instrukcji, o których nie mówią niewtajemniczonym członkom. Wiedza w tej sekcie jest stopniowana. Początkujący nie mają dostępu do wszystkich informacji, jakie są udostępniane zaawansowanym członkom sekty. Polecam wszystkim zainteresowanie się tymi instrukcjami.

Stake Presidents and Bishops Handbook 1

Jest to instrukcja dla mormońskich prezydentów gmin i biskupów. Książka jest podzielona na rozdziały, znajdziemy tam informacje między innymi na temat polityki i procedur kościoła, finansów. Szczegółowo jest w niej opisane przeprowadzanie wywiadów, a także bazy danych na temat członków. Z książki wynika wszystkie informacje na temat członków są przekazywane do baz danych w USA, sami zaś nie mają wglądu do tej bazy danych ani możliwości ich poprawiania.

Zobacz również: Co mormoni robią w swojej świątyni. Tajne obrzędy mormonów. Świątynia mormonów w środku nagrana ukrytą kamerą

Mission President Handbook

Książka ta jest podręcznikiem dla mormońskiego prezydenta misji. Ciekawy rozdział dotyczy finansowania prezydentów misji. Wynika z niego że taki prezydent dostaje zapłatę za swoją pracę (mormoni oczywiście mówią że robią wszystko za darmo). Finansowane są w tym czasie również studia i szkoła jego dzieci. Prezydent ma do dyspozycji pieniądze za które musi zatrudnić gosposię w swoim domu. Książka też nakazuje ukrywanie tych dochodów i dochowanie tajemnicy, zapewne w obawie przez urzędami skarbowymi.

Zobacz również: Prorok mormonów łamie zasady własnej wiary – zobacz jak. Krytyka działań związanych ze znakami towarowymi w kościele mormonów

Podsumowanie

Na podstawie treści tych książek można stwierdzić że mormoni nie są nauczeni mówienia prawdy. Podręczniki te są ukrywane przed większością członków a oficjalny dostęp do nich jest utrudniony.

1 comment… add one
  • lech wrz 20, 2019, 9:58 pm

    Bardzo jestem ciekaw jak mormoni zapatruja się na seks roznorodny

Leave a Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij